Novinky

  • 25.04.2023 Bad Policisté zjistili 2800 přestupků během akce, při které se zaměřili na dodržování rychlosti.

  • 23.04.2023 Good Soud v USA rozhodl, že autopilot automobilky Tesla při nehodě v roce 2019 neselhal.

  • 14.02.2023 Bad Ve věku 97 let zemřel čestný předseda společnosti Toyota Motor Corporation Dr.Soichiro Toyoda, který byl synem zakladatele společnosti.

Facebook Instagram

Nové využití virtuální reality

Nové využití virtuální reality

Společný projekt značek Kia a Hyundai

Společnosti Kia Motors Corporation (KMC) a HMC ve své globální centrále pro návrh vozidel poprvé představily nový systém hodnocení konstrukčních návrhů na bázi virtuální reality (VR).

Technologie je součástí investice do vývojového centra R&D v Namyangu o objemu 15 miliard korejských wonů (12,8 milionu amerických dolarů), kterou Kia a její sesterská značka oznámily v březnu 2019. Obě společnosti předpokládají, že prostřednictvím úplné implementace virtuálních procesů napříč fázemi výzkumu a vývoje i předsériové výroby se doba vzniku vozidel zkrátí o 20 % a roční náklady na tuto činnost se sníží o 15 %.

Proces virtuálního vývoje je nezbytným krokem k tomu, abychom mohli rychle a pružně reagovat na potřeby zákazníků a změny paradigmatu v automobilovém průmyslu,“ uvedl Albert Biermann, vedoucí divize výzkumu a vývoje skupiny HMG. „Prostřednictvím posílených virtuálních procesů zlepšíme kvalitu i rentabilitu, což v konečném důsledku povede ke zvýšení investic pro zajištění budoucí konkurenceschopnosti na poli mobility.“ 

Virtuální realita pomáhá při hodnocení konstrukčních návrhů

VR náhlavní soupravy umožňují návrhářům a konstruktérům vstupovat do virtuálního světa scénářů vývoje. Využívá se zde 36 senzorů pro sledování pohybu, které rozpoznávají a monitorují polohu a pohyby všech zúčastněných a umožňují všem přesně se zapojovat v reálném čase. Nový systém hodnocení konstrukčních návrhů na bázi VR dokáže souběžně podporovat až 20 uživatelů.

Kia má v plánu rozšiřovat schopnosti prostředí pro vyhodnocování konstrukčních návrhů při vývoji svých budoucích osobních automobilů. Její sesterská značka tento nový systém poprvé využila ve fázích hodnocení návrhu těžkého nákladního automobilu HDC-6 Neptune Concept Class 8, představeného na severoamerické přehlídce užitkových vozidel v říjnu 2019.

Plány na zavádění dálkového hodnocení konstrukčních návrhů na bázi VR umožní virtuální spolupráci v reálném čase mezi jednotlivými designerskými centry značky v Evropě, Americe, Číně a Indii, stejně tak jako vyspělejší procesy prostřednictvím implementace rozšířené reality (AR) i dalších technologií.

Komentáře ke článku